Zastupnica Petir odala počast braći Radić - Marijana Petir

Predsjednica Odbora za poljoprivredu Hrvatskoga sabora, zastupnica Marijana Petir, sudjelovala je 11. lipnja u Trebarjevu Desnom, u obilježavanju rođendana Antuna i Stjepana Radića, velikana hrvatskoga naroda, čiji rođendan Sisačko-moslavačka županija slavi kao svoj dan.

Tom je prigodom zastupnica Petir položila vijenac i zapalila svijeću kod spomen-obilježja ispred rodne kuće braće Radić, odajući počast njihovoj trajnoj ulozi u hrvatskoj političkoj povijesti kao vođa hrvatskoga naroda.

“Braća Radić su hrvatsku državotvornu misao približili najširim slojevima naroda, osobito seljacima koji su u njihovo vrijeme činili većinu hrvatskoga društva, dajući im politički glas, dostojanstvo i svijest o odgovornosti za budućnost Hrvatske.

Njihova poruka slobode, demokracije, socijalne pravde, poštenja, prosvjete i brige za čovjeka ostaje trajna obveza i nadahnuće svima nama koji obnašamo javne dužnosti”, rekla je zastupnica Petir u Trebarjevu Desnom i čestitala svim stanovnicima Sisačko-moslavačke županije, Dan Županije.

Nakon polaganja vijenca, zastupnica Marijana Petir je sudjelovala na misnom slavlju u crkvi sv. Martina biskupa u Desnoj Martinskoj Vesi, koje je predvodio sisački biskup mons. Vlado Košić.